NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Калейдоскоп ХаХаХа ИмПро театър се завръща за трета поредна година
5531
Калейдоскоп

ХаХаХа ИмПро театър се завръща за трета поредна година

„ХаХаХа ИмПро театър“ се завръща за трета поредна година с представления на открито в „ХаХаХа на пейка`24“ тази вечер в парка „Заимов“, съобщават от трупата. Предстоят три импровизационни спектакъла със свободен достъп и на открито, на нестандартни локации. Естеството на импровизационния театър и създаването на истории на момента позволява на трупата да представи три различни спектакъла, които няма да бъдат повторени никога повече, разказват от екипа. Всеки спектакъл ще бъде обявяван в деня на представянето му, а конкретната локация ще бъде изяснявана непосредствено преди започването, на принципа на флашмоб

| 21 Август 2024, 10:06 ч.
ХаХаХа ИмПро театър се завръща за трета поредна година
ХаХаХа ИмПро театър се завръща за трета поредна година
Снимка © DFA

„ХаХаХа ИмПро театър“ се завръща за трета поредна година с представления на открито в „ХаХаХа на пейка`24“ тази вечер в парка „Заимов“, съобщават от трупата.

Комикът Конан О`Брайън, който обича да се шегува с политиците, ще бъде водещ на церемонията за наградите „Оскар“ през 2025 г.

През кариерата си на телевизионен водещ и сценарист той има 31 номинации за наградите „Еми“, като е спечелил пет пъти.

Изпълнителните продуценти на церемонията Радж Капур и Кати Мълън изразиха ентусиазма си, като изтъкнаха доказаните качества на О`Брайън в телевизията на живо и уникалното му чувство за хумор. „Конан притежава всички качества на страхотен водещ на „Оскар"-ите - той е невероятно остроумен, харизматичен, забавен и се е доказал като майстор на телевизионните събития на живо“, увериха те.

О`Брайън има 20-годишен стаж като водещ на вечерни предавания, сред които Late Night With Conan O`Brien, The Tonight Show With Conan O`Brien и Conan. Преди да се издигне в телевизията, той гради кари

Уличният художник Банкси нарисува ново произведение на стена на сграда в Ричмънд, Югозападен Лондон, съобщи Би Би Си. 

Творбата на анонимния артист изобразява коза изправена пред пропаст, докато падат камъни. Тя е нарисувана в характерния за Банкси стил. Произведението включва и реална камера за видеонаблюдение, която е монтирана към стената на сградата.

Както и друг път, художникът публикува снимка в Инстаграм на своето произведение, като по този начин той го обяви за свое творение. Банкси не пише нищо за творбата в профила си в социалната мрежа. Така той оставя хората да я интерпретират по свой начин.

Някои предполагат, че козата е символизира човешката раса, която в момента е „на ръба на изчезването“. Други смятат, че включването на камера за видеонаблюдение към произведението, е препратка към това, че навсякъде, дори и в най-уединените места на света,

Празничен концерт ще представят хорови формации на 14 декември в концертна зала „Добрич“, съобщават от общинската администрация на града.

Оттам допълват, че в събитието ще вземат участие хор “Добруджански звуци” с диригент Елвира Пастърмаджиева, детски хор “Маестро Захари Медникаров” с диригенти Габриела Павлова Писанова и Миглена Пенева и Хор на учителките – Добрич с диригент Маргарита Русева – Ганева.

В програмата ще бъдат включени коледни песни от цял свят, а клавирният съпровод е поверен на Радостина Гроздева-Кръстева и Детелина Василева – Димитрова.

Входът за празничния концерт ще бъде свободен.

Ямболският Камерен оркестър (КО) „Дианополис” подготвя концерт с участието на германския диригент Валтер Хилгерс. Музикалното събитие е планирано за 17 ноември в залата на Културно-информационен център „Безистен” в Ямбол, съобщиха от оркестъра.

В програмата на концерта са включени Симфония № 3 в до мажор и Симфония № 5 в си минор от Карл Филип Емануел Бах, Концерт за цигулка и струнен оркестър от Ян Тегтмайер и Сюита за струнен оркестър от Леош Яначек.

Солист ще бъде Красимира Султанова – цигулка, която е художествен ръководител и концертмайстор на „Дианополис”.

Гост-диригентът проф. Валтер Хилгерс е концертирал по целия свят като оркестров музикант (туба), солист, преподавател по академична музика, аранжор и диригент. През годините е дирижирал концерти в десетки европейски градове, както и в Южна Америка. Преподавал е

Наградите на Гилдията на сценаристите в САЩ ще бъдат връчени за 77-и път на 15 февруари 2025 г., съобщи електронното издание Скрийн дейли, позовавайки се на информация за предстоящите събития на Гилдията.

Номинациите за оригинален, адаптиран и документален сценарий ще бъдат обявени на 9 януари 2025 г., а окончателното гласуване ще се проведе от 13 януари до 27 януари 2025 г. 

Церемонията за 77-ите награди на Гилдията на сценаристите в САЩ ще се проведе едновременно на две места - в Ню Йорк и в Лос Анджелис.

Предстоят три импровизационни спектакъла със свободен достъп и на открито, на нестандартни локации. Естеството на импровизационния театър и създаването на истории на момента позволява на трупата да представи три различни спектакъла, които няма да бъдат повторени никога повече, разказват от екипа.

Всеки спектакъл ще бъде обявяван в деня на представянето му, а конкретната локация ще бъде изяснявана непосредствено преди започването, на принципа на флашмоб. Подробна информация за всяко представление ще може да бъде намерена в социалните мрежи и сайта на театъра в деня на събитието. 

В представленията участват Ивайло Рогозинов, Тони Карабашев, Николай Николаев, Светлозар Начев, Мадлен Христова, Живко Джуранов, Константин Лунгов. 

„Импровизационният театър се характеризира преди всичко с интерактивно участие на публиката по време на самите представления, тя е съсъздател на спектакъла и на краината история, която актьорите представят. Във всяко едно от представленията, публиката ще има възможността да участва активно с идеи за история. Във всяко импропредставление участието на публиката е постоянно и задължително. Едно представление се състои от 5 или 6 игри. Така наречените игри са мини сцени, като всяка има различни правила. Дължината на всяка игра е около 5-6 мин. Тази форма на импровизационен театър позволява жанрово разнообразие – както комедиен характер, така и драматичен, мистика и др. „ХаХаХа на пейка 2“ ще завърши с провеждането на уъркшоп за начинаещи. Проектът е трето поредно издание на инициативата, а пилотния му вариант бе реализиран през лятото на 2022 г.“, разказват от „ХаХаХа ИмПро театър“.

Юбилейна изложба подреди художникът Василий Похомов във Варна.

Творбите в нея датират от различни периоди и най-точно отразяват моето творчество, посочи авторът на откриването.

По думите му това са най-важните сюжети за него, както личи и от заглавието „Варна, морето и още нещо“. За своите реалистични пейзажи използва много етюди и скици, правени от натура. Картините му изобразяват както Варна и околностите й, така и емблематични места от Северното Черноморие като Фара в Шабла, нос Калиакра, село Тюленово.

Художникът обясни, че обича да рисува Морската градина, гледки край Варненското езеро, лодки, различни пейзажи, любими неща, които са го впечатлили. Би искал да ги предаде на зрителите, за да ги почувстват. Според него работата на художника е да направи творбата до завършен вид, а после тя си има свой път и среща с хората. „Картината е живо

Изложбата „Хърватското археологическо наследство“ бе открита тази вечер в Националния археологически институт с музей при БАН  (НАИМ при БАН).

„Бих искал да ви разкажа за богатата културна традиция на Хърватия, място с дълга история. В този регион е съхранено изобилие от исторически артефакти и богата култура, с която искаме да ви запознаем“, каза доц. Попов.

Изложбата съдържа тридесет широкоформатни постера, показва най-забележителните археологически обекти и паметници на Хърватия под водата, в морето и на сушата.

Изложбата е част от програмата на Дните на хърватското археологическо наследство и включва четири лекции на археолозите д-р Марко Диздар от Археологическия музей – Загреб, д-р Томислав Билич от Археологическия музей – Загреб, д-р Тино Лелекович от Хърватската академия на науките и изкуствата, и д-р Санин Михел

Премиера на фестивалния оркестър „Аполония“ е акцент в програмата на шестия ден на Празниците на изкуствата „Аполония“. Събитието ще се състои тази вечер в амфитеатъра в Созопол.  

„В продължение на всички тези години сме представяли не само най-успелите български изпълнители, но и сме подкрепяли младите и талантливи творци във всички жанрове.  Но музиката винаги е имала особено значение за созополските празници, тя има и специално място в художествената програма на фестивала“, отбелязват от екипа.

В концерта ще се изявят Албена Данаилова (цигулка –  концертмайстор на  Виенската филхармония), Светлин Русев (цигулка – концертмайстор на Филхармонията на Романска Швейцария, на Филхармонията в Сеул (2007/2015) и на Филхармоничния оркестър на Радио Франс (2005/2017), Лия Петрова (цигулка –  солис

След първото гостуване на Софийската филхармония и Националният филхармоничен хор на музикалния фестивал в Любляна, нашите музиканти са получи покана за нов гастрол през 2026 г., съобщават от филхармонията.

Покана е дошла от директорът на фестивала Дарко Бърлек. 

„С огромен успех Софийската филхармония и Националният филхармоничен хор дебютираха на 72-рото издание на престижния музикален фестивал в Любляна, в четвъртък вечер. Публиката на словенската столица аплодира бурно българските музиканти, водени от маестро Найден Тодоров.  Двучасовата програма включваше музиката на Джон Уилямс от емблематични филми като „Междузвездни войни”, „Хари Потър”, „Сам вкъщи”, „Индиана Джоунс” и други“, разказват от филхармонията. 

„Драматургическата

Копия на ренесансови скулптури, изложени в Музей на изкуството „Метрополитън“ в Ню Йорк, бяха пренесени в средновековния замък Бирон, Югозападна Франция, предаде АФП. 

По случай Европейските дни на наследството този уикенд тези статуи, изобразяващи „Погребението на Христос“ (Mise au tombeau du Christ), увенчани с херувими, заемат мястото на оригиналните в параклиса на замъка.

Тези монументални фигури, изваяни през XVI в. от анонимен скулптор, са дарени през 1907 г. от последния маркиз дьо Бирон на американския предприемач Джон Пирпонт Морган, известен като Джей Пи Морган. Той по-късно ги дава музея „Метрополитън“.

През 1957 г. първоначалното искане за създаване на копия е отхвърлено от музея в Ню Йорк с мотива, че отливката може да повреди произведенията на изкуството. Но през 2018 г., когато отново е пусната молба за съ

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
започна Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“
Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“ започна в концертната зала на Общинския младежки дом в Шумен. В първия ден на форума са включе ...
Съпруги бъркат мъжете си, слуги не познават господарите си
На 29 ноември е премиерата на „Комедия от грешки“. Представлението на театър „София“ ще се играе на сцената на „Театро отсам канала“, информират ...
Христо Божков: Това са майстори на четката, улавяли психологизма в образите
Изложби по повод годишнини от рождението на двама известни български художници бяха открити днес в Регионалния исторически музей (РИМ) във Враца. Първата е подредена в художествен ...
Дилиана Перфанов: Харесвам реализма, но за да стигна до него, първо рисувах комикси и илюстрации
Близо 20  картини представя в своята първа самостоятелна изложба 18-годишната Дилиана Перфанов във Велико Търново. В интервю дванайсетокласничката от Хуманитарната гимназия & ...
Виена отново е в ритъма на валса
Карнавалната традиция във Виена и до днес е жива. Всяка година в австрийската столица се провеждат повече от 450 бала, съобщи община Виена. Началото на балния сезон беше както вин ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Майстор Иван Тонев-Гърбача е ушил ръчно повече от 150 мъжки костюма, възраждайки абаджийско-терзийския занаят
Майстор Иван Тонев-Гърбача е ушил ръчно повече от 150 мъжки костюма, възраждайки абаджийско-терзийския занаят. Той и Пловдивското читалище „Иван Вазов“ ще представят П ...
започна Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“
Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“ започна в концертната зала на Общинския младежки дом в Шумен. В първия ден на форума са включе ...
Двама млади артисти откриха обща изложба „Два вкуса”
Двама млади артисти откриха обща изложба „Два вкуса” в Морското казино във Варна. Това е дебют за Лилия Кунева и Крис Николов, които са се запознали на студентски плен ...
Десислава Минчева: В картината най-важни са сюжетът, образът и внушението
В картината най-важни са сюжетът, образът и внушението, което прави художникът. Всеки има различен начин на работа, но първото е какво искаш да нарисуваш, оттам произлизат допълнит ...
Ръкопис на Кафка се предлага за продажба на аукцион за 280 хил. евро
Ръкопис и писмо на писателя Франц Кафка се предлагат за продажба на аукцион от компанията "Кристиан Хесе" в Хамбург, Германия, за 280 хил. евро, съобщи "Ческе новини", позовавайки ...
Тикер в 20:00 ч.
Майстор Иван Тонев-Гърбача е ушил ръчно повече от 150 мъжки костюма, възраждайки ...
Начало Калейдоскоп
5531
Калейдоскоп

ХаХаХа ИмПро театър се завръща за трета поредна година

„ХаХаХа ИмПро театър“ се завръща за трета поредна година с представления на открито в „ХаХаХа на пейка`24“ тази вечер в парка „Заимов“, съобщават от трупата.Предстоят три импровизационни спектакъла със свободен достъп и на открито, на нестандартни локации.

| 21 Август 2024, 10:06 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
ХаХаХа ИмПро театър се завръща за трета поредна година
ХаХаХа ИмПро театър се завръща за трета поредна година
Снимка © DFA

„ХаХаХа ИмПро театър“ се завръща за трета поредна година с представления на открито в „ХаХаХа на пейка`24“ тази вечер в парка „Заимов“, съобщават от трупата.

Предстоят три импровизационни спектакъла със свободен достъп и на открито, на нестандартни локации. Естеството на импровизационния театър и създаването на истории на момента позволява на трупата да представи три различни спектакъла, които няма да бъдат повторени никога повече, разказват от екипа.

Комикът Конан О`Брайън, който обича да се шегува с политиците, ще бъде водещ на церемонията за наградите „Оскар“ през 2025 г.

През кариерата си на телевизионен водещ и сценарист той има 31 номинации за наградите „Еми“, като е спечелил пет пъти.

Изпълнителните продуценти на церемонията Радж Капур и Кати Мълън изразиха ентусиазма си, като изтъкнаха доказаните качества на О`Брайън в телевизията на живо и уникалното му чувство за хумор. „Конан притежава всички качества на страхотен водещ на „Оскар"-ите - той е невероятно остроумен, харизматичен, забавен и се е доказал като майстор на телевизионните събития на живо“, увериха те.

О`Брайън има 20-годишен стаж като водещ на вечерни предавания, сред които Late Night With Conan O`Brien, The Tonight Show With Conan O`Brien и Conan. Преди да се издигне в телевизията, той гради кари

Уличният художник Банкси нарисува ново произведение на стена на сграда в Ричмънд, Югозападен Лондон, съобщи Би Би Си. 

Творбата на анонимния артист изобразява коза изправена пред пропаст, докато падат камъни. Тя е нарисувана в характерния за Банкси стил. Произведението включва и реална камера за видеонаблюдение, която е монтирана към стената на сградата.

Както и друг път, художникът публикува снимка в Инстаграм на своето произведение, като по този начин той го обяви за свое творение. Банкси не пише нищо за творбата в профила си в социалната мрежа. Така той оставя хората да я интерпретират по свой начин.

Някои предполагат, че козата е символизира човешката раса, която в момента е „на ръба на изчезването“. Други смятат, че включването на камера за видеонаблюдение към произведението, е препратка към това, че навсякъде, дори и в най-уединените места на света,

Празничен концерт ще представят хорови формации на 14 декември в концертна зала „Добрич“, съобщават от общинската администрация на града.

Оттам допълват, че в събитието ще вземат участие хор “Добруджански звуци” с диригент Елвира Пастърмаджиева, детски хор “Маестро Захари Медникаров” с диригенти Габриела Павлова Писанова и Миглена Пенева и Хор на учителките – Добрич с диригент Маргарита Русева – Ганева.

В програмата ще бъдат включени коледни песни от цял свят, а клавирният съпровод е поверен на Радостина Гроздева-Кръстева и Детелина Василева – Димитрова.

Входът за празничния концерт ще бъде свободен.

Ямболският Камерен оркестър (КО) „Дианополис” подготвя концерт с участието на германския диригент Валтер Хилгерс. Музикалното събитие е планирано за 17 ноември в залата на Културно-информационен център „Безистен” в Ямбол, съобщиха от оркестъра.

В програмата на концерта са включени Симфония № 3 в до мажор и Симфония № 5 в си минор от Карл Филип Емануел Бах, Концерт за цигулка и струнен оркестър от Ян Тегтмайер и Сюита за струнен оркестър от Леош Яначек.

Солист ще бъде Красимира Султанова – цигулка, която е художествен ръководител и концертмайстор на „Дианополис”.

Гост-диригентът проф. Валтер Хилгерс е концертирал по целия свят като оркестров музикант (туба), солист, преподавател по академична музика, аранжор и диригент. През годините е дирижирал концерти в десетки европейски градове, както и в Южна Америка. Преподавал е

Наградите на Гилдията на сценаристите в САЩ ще бъдат връчени за 77-и път на 15 февруари 2025 г., съобщи електронното издание Скрийн дейли, позовавайки се на информация за предстоящите събития на Гилдията.

Номинациите за оригинален, адаптиран и документален сценарий ще бъдат обявени на 9 януари 2025 г., а окончателното гласуване ще се проведе от 13 януари до 27 януари 2025 г. 

Церемонията за 77-ите награди на Гилдията на сценаристите в САЩ ще се проведе едновременно на две места - в Ню Йорк и в Лос Анджелис.

Всеки спектакъл ще бъде обявяван в деня на представянето му, а конкретната локация ще бъде изяснявана непосредствено преди започването, на принципа на флашмоб. Подробна информация за всяко представление ще може да бъде намерена в социалните мрежи и сайта на театъра в деня на събитието. 

В представленията участват Ивайло Рогозинов, Тони Карабашев, Николай Николаев, Светлозар Начев, Мадлен Христова, Живко Джуранов, Константин Лунгов. 

Юбилейна изложба подреди художникът Василий Похомов във Варна.

Творбите в нея датират от различни периоди и най-точно отразяват моето творчество, посочи авторът на откриването.

По думите му това са най-важните сюжети за него, както личи и от заглавието „Варна, морето и още нещо“. За своите реалистични пейзажи използва много етюди и скици, правени от натура. Картините му изобразяват както Варна и околностите й, така и емблематични места от Северното Черноморие като Фара в Шабла, нос Калиакра, село Тюленово.

Художникът обясни, че обича да рисува Морската градина, гледки край Варненското езеро, лодки, различни пейзажи, любими неща, които са го впечатлили. Би искал да ги предаде на зрителите, за да ги почувстват. Според него работата на художника е да направи творбата до завършен вид, а после тя си има свой път и среща с хората. „Картината е живо

Изложбата „Хърватското археологическо наследство“ бе открита тази вечер в Националния археологически институт с музей при БАН  (НАИМ при БАН).

„Бих искал да ви разкажа за богатата културна традиция на Хърватия, място с дълга история. В този регион е съхранено изобилие от исторически артефакти и богата култура, с която искаме да ви запознаем“, каза доц. Попов.

Изложбата съдържа тридесет широкоформатни постера, показва най-забележителните археологически обекти и паметници на Хърватия под водата, в морето и на сушата.

Изложбата е част от програмата на Дните на хърватското археологическо наследство и включва четири лекции на археолозите д-р Марко Диздар от Археологическия музей – Загреб, д-р Томислав Билич от Археологическия музей – Загреб, д-р Тино Лелекович от Хърватската академия на науките и изкуствата, и д-р Санин Михел

Премиера на фестивалния оркестър „Аполония“ е акцент в програмата на шестия ден на Празниците на изкуствата „Аполония“. Събитието ще се състои тази вечер в амфитеатъра в Созопол.  

„В продължение на всички тези години сме представяли не само най-успелите български изпълнители, но и сме подкрепяли младите и талантливи творци във всички жанрове.  Но музиката винаги е имала особено значение за созополските празници, тя има и специално място в художествената програма на фестивала“, отбелязват от екипа.

В концерта ще се изявят Албена Данаилова (цигулка –  концертмайстор на  Виенската филхармония), Светлин Русев (цигулка – концертмайстор на Филхармонията на Романска Швейцария, на Филхармонията в Сеул (2007/2015) и на Филхармоничния оркестър на Радио Франс (2005/2017), Лия Петрова (цигулка –  солис

След първото гостуване на Софийската филхармония и Националният филхармоничен хор на музикалния фестивал в Любляна, нашите музиканти са получи покана за нов гастрол през 2026 г., съобщават от филхармонията.

Покана е дошла от директорът на фестивала Дарко Бърлек. 

„С огромен успех Софийската филхармония и Националният филхармоничен хор дебютираха на 72-рото издание на престижния музикален фестивал в Любляна, в четвъртък вечер. Публиката на словенската столица аплодира бурно българските музиканти, водени от маестро Найден Тодоров.  Двучасовата програма включваше музиката на Джон Уилямс от емблематични филми като „Междузвездни войни”, „Хари Потър”, „Сам вкъщи”, „Индиана Джоунс” и други“, разказват от филхармонията. 

„Драматургическата

Копия на ренесансови скулптури, изложени в Музей на изкуството „Метрополитън“ в Ню Йорк, бяха пренесени в средновековния замък Бирон, Югозападна Франция, предаде АФП. 

По случай Европейските дни на наследството този уикенд тези статуи, изобразяващи „Погребението на Христос“ (Mise au tombeau du Christ), увенчани с херувими, заемат мястото на оригиналните в параклиса на замъка.

Тези монументални фигури, изваяни през XVI в. от анонимен скулптор, са дарени през 1907 г. от последния маркиз дьо Бирон на американския предприемач Джон Пирпонт Морган, известен като Джей Пи Морган. Той по-късно ги дава музея „Метрополитън“.

През 1957 г. първоначалното искане за създаване на копия е отхвърлено от музея в Ню Йорк с мотива, че отливката може да повреди произведенията на изкуството. Но през 2018 г., когато отново е пусната молба за съ

„Импровизационният театър се характеризира преди всичко с интерактивно участие на публиката по време на самите представления, тя е съсъздател на спектакъла и на краината история, която актьорите представят. Във всяко едно от представленията, публиката ще има възможността да участва активно с идеи за история. Във всяко импропредставление участието на публиката е постоянно и задължително. Едно представление се състои от 5 или 6 игри. Така наречените игри са мини сцени, като всяка има различни правила. Дължината на всяка игра е около 5-6 мин. Тази форма на импровизационен театър позволява жанрово разнообразие – както комедиен характер, така и драматичен, мистика и др. „ХаХаХа на пейка 2“ ще завърши с провеждането на уъркшоп за начинаещи. Проектът е трето поредно издание на инициативата, а пилотния му вариант бе реализиран през лятото на 2022 г.“, разказват от „ХаХаХа ИмПро театър“.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
започна Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“
Съпруги бъркат мъжете си, слуги не познават господарите си
Христо Божков: Това са майстори на четката, улавяли психологизма в образите
Дилиана Перфанов: Харесвам реализма, но за да стигна до него, първо рисувах комикси и илюстрации
Виена отново е в ритъма на валса
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Майстор Иван Тонев-Гърбача е ушил ръчно повече от 150 мъжки костюма, възраждайки абаджийско-терзийския занаят
Калейдоскоп
започна Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“
Тонът на времето
Двама млади артисти откриха обща изложба „Два вкуса”
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.